Login to your account

Password *
Remember Me

Καινοτόμες δράσεις

Πέραν του Αναλυτικού Προγράμματος, το τμήμα μας συμμετέχει σε καινοτόμες δράσεις, προαιρετικού χαρακτήρα, με την εφαρμογή δυο θεμάτων Πολιτιστικού περιεχομένου και ενός Αγωγής Υγείας.

Πρόκειται για θέματα που δουλεύουμε μια φορά την εβδομάδα σε συγκεκριμένη ημέρα και ώρα και για δυο τουλάχιστον μήνες το καθένα.

Για την φετινή χρονιά σκεφτήκαμε ν’ ασχοληθούμε:
•    Με την μελοποιημένη ποίηση
•    Με παραδοσιακά αρτοσκευάσματα στην ελληνική διατροφή
•    Με την κυκλοφοριακή αγωγή.
 Στο πλαίσιο των προγραμμάτων αυτών θα συνεργαστούμε με φορείς και επαγγελματίες του Δήμου μας. Σημαντικότερη όμως θεωρούμε τη δική σας συνδρομή και συνεργασία. Για το σκοπό αυτό θα θέλαμε να διευκολύνετε το έργο μας επισκεπτόμενοι το σχολείο μας για την παρασκευή αρτοπαρασκευασμάτων ή άλλες δράσεις που θα ήταν χρήσιμες. Με τον τρόπο αυτό επιχειρούμε να έχουμε ένα σχολείο ανοιχτό σε σας, στην κοινωνία.